ים, חופשה , שוולה

חופשה בחו"ל וחופשה בארץ נחשב כאירוע משמח ללא ספק

מרגע רכישת כרטיס הטיסה, ועד לרגע הטיסה עצמה, כבר מלווה אותנו התרגשות קלה שאנו יודעים שבקרוב מצפה לנו מאורע כיפי ומרגש במיוחד, אשר בו נוכל לצבור חוויות חדשות שיהפכו לזיכרונות. אין ספק כי בתרבות הישראלית, כל אירוע קטן כמו חג, יום הולדת, יום נישואין וכו, הופך לחגיגות של ממש בדמות חופשה בחו"ל. ישראלים אוהבים לטייל בעולם ולנפוש, והרבה.

העולם שלנו מלא במקומות מרהיבים וחדשים שלא ראינו מימינו, תרבויות שונות שלא נתקלנו מעולם, וכן מאכלים מיוחדים שלא ניתן למצוא בארץ.

.על כן, לעיתים הבחירה לאיזה מקום לטוס מלווה בהתלבטות תוך התחשבות בפרמטרים נוספים כמו מספר ימי חופשה, מחיר הכרטיס ומחיר המחייה במדינת היעד ועוד. עם זאת, חשוב לזכור כי כל יעד טומן בחובו חוויות שונות, אשר מתאימות לסוגים שונים של אנשים. כך למשל, צעירים שהשתחררו מהצבא, יעדיפו לטייל במקומות נידחים שכוחי אל, לרוב במדינות עולם שלישי, תוך רמת חיים נמוכה במהלך הטיול. לעומת זאת, משפחה עם ילדים, דווקא תעדיף יעד מדינה מערבית כמו ארצות הברית למשל, אשר ניתן לראות בה הרבה מקומות שונים אחד מהשני, ופעילות לילדים לא חסר בה.

עם זאת, לא משנה לאן אתם מחליטים לטוס, והיכן לבלות את החופשה בחו"ל או החופשה בארץ, קיימים מספר טיפים, אשר יוכלו לעזור לכם להתנהג נכון בכל הנוגע לענייני כספים ועלויות בחופשה שלכם, ובכך להקל עליכם ולמנוע מכם הוצאות מיותרות.

ים, תינוקת, ילדה
רגע שם נחת

הטיפ הראשון, הינו הכנה מוקדמת לחופשה בארץ ו בחו"ל

כיום, בעידן הדיגיטלי שאנו נמצאים, ניתן לקבל כל מידע שאנו מעוניינים בו באופן נגיש, מהיר, זמין, ומיידי וכמובן – בחינם. אין טעם להשקיע את הכסף בקניית ספרי טיול ומדריכי יעדים, תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם באינטרנט, וכן באפליקציות הטיולים השונות בסמארטפון שלכם. תוכלו למצוא חוות דעת ממטיילים נוספים, לשאול שאלות, לקבל טיפים והמלצות ועוד.

הטיפ השני הינו נסיעה בתחבורה ציבורית.

כאשר אתם נוחתים בשדה התעופה במדינה אליה חלמתם כל כך להגיע, אל תמהרו לקחת מונית. לרוב, מוניות הפועלות בשדות תעופה לוקחות תשלום גבוהה במיוחד עבור הנסיעה, שלעיתים יכולה להארך כשעה ואפילו יותר, בגלל הפקקים. האלטרנטיבה המומלצת להתניידות משדה התעופה היא ללא ספק תחבורה ציבורית הכוללת רכבות, רכבות תחתית או אוטובוסים. במדיה ומדובר במדינה אשר התחבורה הציבורית בה נוחה ומסודרת, זהו הפתרון המומלץ.

הטיפ השלישי הינו החזרי מע"מ.

ברוב המדינות נהוג להחזיר החזרי מע"מ לתיירים, ברוב הרשתות הגדולות והחנויות. הטבה זו יכולה לחסוך לכם כסף רב, על הקניות שתבצעו בחופשה. שיעורי המע"מ באירופה וארצות הברית עומדים בערך על כ-10-17 %, ולכן נחשבים כהחזרים משמעותיים. בכל רכישה שתבצעו, בקשו בקופה את הטפסים הנדרשים לקבלת ההחזר, ובכך תוכלו לממש אותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *